Karta techniczna realme P4 Lite

Opis

realme P4 lite, zapowiedziany na luty 2026 roku, celuje w segment urządzeń przystępnych cenowo, ale wyróżnia się zestawem cech rzadko spotykanych w tej klasie. Smartfon łączy duży ekran OLED, wyjątkowo pojemną baterię oraz praktyczne wyposażenie komunikacyjne z konstrukcją nastawioną na komfort codziennego użytkowania.

Front urządzenia wypełnia 6,80-calowy panel OLED o rozdzielczości 720 × 1570 pikseli, czyli HD+. Choć nie jest to ekran o rekordowej szczegółowości, jego atutami są odświeżanie 120 Hz, obsługa HDR10+ oraz typowa jasność na poziomie 700 cd/m². Kontrast deklarowany na poziomie 5 000 000:1 powinien zapewnić głęboką czerń i wyraziste barwy, szczególnie podczas oglądania filmów oraz korzystania z treści wieczorem. Ekran zajmuje około 86,4% powierzchni przedniego panelu i jest chroniony szkłem Panda Glass. Obudowę wykonano z wykorzystaniem wykończenia ze skóry, co może nadać telefonowi bardziej elegancki, mniej techniczny charakter niż w przypadku typowych plastikowych konstrukcji.

Za wydajność odpowiada układ Unisoc Tiger T615, znany również jako T7250, wykonany w procesie 12 nm. Współpracuje on z 4 GB pamięci LPDDR4X RAM oraz pamięcią masową eMMC 5.1 w wariantach 64 GB, 128 GB i 256 GB. Dodatkową przestrzeń można uzyskać dzięki karcie microSD umieszczanej w slocie tacki SIM. Wynik około 305 000 punktów w AnTuTu v10 wskazuje, że realme P4 lite powinien sprawnie radzić sobie z komunikatorami, multimediami, przeglądaniem internetu, aplikacjami społecznościowymi i mniej wymagającymi grami. Producent przewidział również system chłodzenia, który ma pomagać utrzymać stabilność działania przy dłuższym obciążeniu.

Telefon oferuje boczny czytnik linii papilarnych, zapewniający szybkie i wygodne odblokowywanie. Za dźwięk odpowiadają głośniki stereo, a mikrofon z redukcją hałasu powinien poprawić zrozumiałość rozmów w głośnym otoczeniu. Nie zabrakło też klasycznego złącza audio jack, co będzie istotne dla użytkowników przewodowych słuchawek.

Główny aparat ma rozdzielczość 8 Mpix, przysłonę f/2.0 i wykorzystuje technologię PureCel. Specyfikacja obejmuje optyczną stabilizację obrazu OIS oraz możliwość nagrywania wideo 4K, co może przełożyć się na stabilniejsze ujęcia i większą funkcjonalność aparatu niż sugeruje sama rozdzielczość. Przedni moduł Smartsens SC520CS oferuje 5 Mpix, przysłonę f/2.2 i matrycę CMOS.

Najważniejszym argumentem realme P4 lite pozostaje bateria o imponującej pojemności 7000 mAh. W połączeniu z energooszczędnym ekranem HD+ może ona zapewnić bardzo długi czas pracy. Ładowanie przewodowe osiąga moc 15 W, a funkcja ładowania zwrotnego pozwala wykorzystać telefon jako awaryjne źródło energii dla innych urządzeń. Łączność uzupełniają Bluetooth 5.2, Dual SIM oraz GPS obsługujący pasma L1 i L5.

Czytaj więcej

Marka

Marka realme
Top sprzedaż
Telefony zrealme

Ceny realme P4 Lite

Wersje i ceny
realme P4 Lite • India · 4GB · 64GB
realme P4 Lite • India · 4GB · 128GB
realme P4 Lite • International · 4GB · 64GB 566 zł
realme P4 Lite • International · 4GB · 128GB 615 zł
realme P4 Lite • International · 4GB · 256GB 728 zł
Czytaj więcej

Premiera

PremieraLuty 2026, 8 miesięcy temu

Wygląd i ekran realme P4 Lite

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć
  • Gdzie kupić realme P4 lite
  • Najlepsza cena realme P4 lite
  • Oferty na realme P4 lite
  • Sklepy,które sprzedają realme P4 lite
  • Kupić realme P4 lite tanio

Struktura

Wielkość
78.2 mm•166.5 mm•8.4 mm
Wydrukować Makietę Telefonu
Waga 208 g
Powierzchnia użytkowa 86 %
Materiały Skóra
Certyfikaty wytrzymałości (kurz,woda) IP65 , IP54 , MIL-STD-810H
Kolory
Szary
Fioletowy

Ekran

Ukośny
6.8"
Typ Oled
Proporcje obrazu 20:9
Rozdzielczość 720 x 1570 px • HD+
Gęstość 254 ppi • Średnia gęstość
Jasność 700 nits
Szczyt jasności 4500 nits
Maksymalna jasność (HBM) 1400 nits
Inne
  • Wcięcie w kształcie kropli
  • 3840 Hz PWM
  • Częstotliwość odświeżania 120 Hz
  • Częstotliwość odświeżania 144 Hz
  • Reakcja na dotyk 240 Hz
  • Jasność 700 cd/m² (typ)
  • 5000000:1 współczynnik kontrastu
  • HDR10+
  • DCI-P3
  • Ekran 10-bitowy
  • Odporny na zarysowania
  • 3D curved glass screen
  • Panda glass
  • Pojemnościowy
  • Wielodotykowy
  • Bezszkieletowy
Najlepsze telefony komórkowe z dużym ekranemNajlepsze telefony komórkowe z ekranem OLED

Moc i Hardware realme P4 Lite

Procesor

Model Unisoc Tiger T615 (T7250)
CPU 2 x ARM Cortex•A75 1.8Ghz + 6 x ARM Cortex•A55 1.6Ghz
Typ Octa-Core
Nanometr 12 nm
Częstotliwość precesora 1.8 GHz
64 Bits Tak
Inne telefony z procesorem Unisoc T615

Grafika

GPU Mali-G57 MP1

RAM

RAM 4 GB
Typ LPDDR4X RAM
Inne telefony z pamięcią RAM 4GB

Antutu

Ocena
305.000 • Antutu v10
Wydajność lepsza niż 60% urządzeń

Pojemność

Pojemność 64 GB
Typ Pamięć eMMC 5.1
Można zwiększyć? (SD) Tak , Wejście na kartę SD albo na drugą kartę SIM
Inne telefony z pojemnością 64GB

Bezpieczeństwo

Odcisk palca Tak, z boku

Czujniki

Odcisk palca Tak
Zbliżenie Tak
Światła Tak
Przyśpieszeniomierz Tak
Żyroskop Tak
Geomagnetyczny Tak
Audio
Audio
  • Mikrofon z redukcją szumów
  • Głośniki stereo
  • 2 mikrofony
Inne
LED powiadomień --
System chłodzenia Tak
Przyciski do gier Nie

Aparat realme P4 Lite

Tylna kamera

Standardowy
1
Rozdzielczość 8 Mpx
Otwieranie ƒ/ 2.0
Czujnik --
Typ PureCel
Rozmiar piksela --
Flash LED
Stabilizacja optyczna Tak
Wideo Slow Motion Tak, 480 fps
Charakterystyki
  • Upływ czasu
  • Nagrywanie wideo 4K
  • Zoom cyfrowy
  • Stabilizator obrazu cyfrowego
  • Optyczna stabilizacja obrazu
  • Autofokus
  • Ostrość dotykowa
  • Ciągły autofokus
  • Ręczne ustawianie ostrości
  • Phase detection autofocus (PDAF)
  • Dual PDAF
  • Tryb zdjęć seryjnych
  • Geotagowanie
  • Zdjęcia panoramiczne
  • HDR
  • Rozpoznawanie twarzy
  • Ustawienia balansu bieli
  • Ustawienia ISO
  • Kompensacja ekspozycji
  • Tryb sceny
  • Samowyzwalacz
  • Podwójne przechwytywanie
  • Tryb nocny
Inne telefony z soczewką Inne telefony z LED

Selfie

Rozdzielczość 5 Mpx
Otwieranie ƒ/ 2.2
Czujnik Smartsens SC520CS
Typ CMOS
Rozmiar czujnika 1/5"
Rozmiar piksela 1.12 µm
Zobacz więcej szczegółów
Frequency Checker

Kompatybilność sieci

Przejdź do narzędzia

Łączność realme P4 Lite

Pasma

4G LTE B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B20 (800), B28b (700), B28a (700), B38 (TDD 2600), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500)
3G B1 (2100), B5 (850), B8 (900)
2G B2 (1900), B3 (1800), B5 (850), B8 (900)

Karta SIM

TypDual SIM Dual Standby (Nano SIM + Nano SIM)

Karty SIM (MiniSIM) można obciąć na MicroSIM, MicroSIM można obciąć na NanoSIM, nawet też można obciąć kartę SIM do NanoSIM (ale tego nie polecamy). Ściągnij Plantilla de Corte SIM i zapomnij o zamawianiu nowej karty SIM u twojego operatora...

Wifi

Standardy 802.11a , 802.11b , 802.11g , 802.11n , 802.11n 5GHz , 802.11ac
Inne
  • Dual band
  • Punkt dostępu WI-Fi
  • Wi-Fi Direct
  • Wi-Fi Display
  • Wi-Fi MiMO

Bluetooth

Wersja Bluetooth 5.2 LENiskie zużycie energii
Profil
  • A2DP (Zaawansowana dystrybucja audio)
  • LE (Low Energy)
  • APT-x
  • LDAC
  • SBC

Surfowanie

Obsługa GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BeiDou (B1), Galileo (E1+E5a)

USB

Ładowanie Tak
Pamięć masowa Tak
USB On-The-Go Tak
USB Tipo C Tak

SAR

-- --
Inne
NFC
Nie
Wtyczka dźwiękowa
Tak
Radio FM
Nie
Synchronizacja komputera
Tak
Synchronizacja OTA
Tak
Udostępnianie internetu
Tak
VoLTE
Tak
Satelitarna łączność BDS
Tak

Bateria realme P4 Lite

Pamięć wewnętrzna
7000 mAh
Typ Li-Polymer
Szybkie ładowanie Tak , 15.0W
Inne
  • Odwrotne ładowanie
  • Niewymienna

Software realme P4 Lite

Software

System operacyjny Android 16
RealmeUI 7.0 (Android 16)
Usługi Google Usługi Google
Aktualizacje
  • System operacyjny: 3 Lata
  • Poprawki zabezpieczeń: 4 Lata
Inne telefony z systemem operacyjnym RealmeUI 7.0 (Android 16)

Opinie użytkowników o realme P4 Lite

Ocena użytkowników

Niewystarczająca ilość opinii
Nie ma opini
    Chcesz zostawić swoją opinię?

    Potrwa minutę, pomożesz innym ludziom zdecydować.

    Porównaj

    Dodać do porównania

    Nie gwarantuje się informacji podanej na tej stronie internetowej. Kimovil nie jest odpowiedzialny za niedoskonałości, pominięcia lub jakikolwiek inny istniejacy błąd w opublikowanej informacji. Odrzuca się jakąkolwiek reklamację odnoszącą się do tej informacji. Zabrania się odtwarzania całościowego lub częściowego tej strony, używając jakichkolwiek środków lub formy bez wcześniejszej, pisemnej zgody. Marki handlowe, marki i logotypy fabrykantów urządzeń, software, itd. są własnością każdego z nich.

    Zgłoś błąd
    Ostatnia aktualizacja
    19 października 2026
    Stan
    • Pogłoski
    • Przedsprzedaż
    • Nowy
    • Na sprzedaż
    Najnowsze zmiany
    • Wersja 16 dni temu
    • Charakterystyki Miesiąc temu
    • Powierzchnia użytkowa Miesiąc temu
    • Pojemność (mAh) Miesiąc temu
    • Nazwa, Magazynowanie 4 miesiące temu
    • Aparat, System operacyjny, Aparat, Model soczewki, Rodzaj czujnika, Zdjęcia 4 miesiące temu
    • Anchura Szerokość, Wysokość, Grubość, Waga, Cale, Rozdzielczość, Gęstość, Rynek 4 miesiące temu
    • RAM 4 miesiące temu
    • AnTuTu 8 miesięcy temu
    • Zdjęcia 8 miesięcy temu
    7.5
    Ki
    Jakość-Cena
    • 7.9 Wzór i Ekran
    • 6.3 Moc i Hardware
    • 5.9 Aparat
    • 6.0 Łączność
    • 8.1 Bateria
    Czym jest wskaźnik Ki?
    Ki to automatyczny wskaźnik obliczany na podstawie specyfikacji i cen urządzeń, z wykorzystaniem ponad 200 zmiennych, służący do uszeregowania smartfonów, tabletów i innych urządzeń od najlepszego do najgorszego.
    W jaki sposób obliczamy Ki?

    W tym przypadku na punktację składają się wyniki oceny 5 aspektów ogólnych:

    • Wzornictwa i ekranu
    • Podzespołów i wydajności
    • Kamery
    • Łączności
    • Baterii

    Po dokonaniu oceny tych 5 aspektów wprowadzamy zmienną ceny. Jeśli więc dwa urządzenia uzyskają taką sam wynik, decydujący dla wskaźnika Ki będzie stosunek jakości do ceny.

    Nawet urządzenie obiektywnie gorsze niż inne może mieć wyższy wskaźnik Ki, jeśli jego cena jest niższa.

    Czy wskaźnik Ki się zmienia?

    Wskaźnik Ki zmienia się z czasem. W miarę jak na rynek wchodzą nowe urządzenia z lepszymi specyfikacjami, wskaźnik Ki starszych urządzeń obniża się, przy czym zawsze jest kompensowany spadkiem ceny.