POCO F7 Ultra vs POCO X7 Pro: Porównaj

Porównanie cech charakterystycznych, wydajność, wzór, bateria, aparat fotograficzny i łączność między tymi telefonami: POCO F7 Ultra vs POCO X7 Pro. Pełna informacja o specyfikacjach, aby zdecydować, które kupić.

Porównanie
Specyfikacje techniczne

Podstawowe

POCO F7 Ultra
POCO F7 Ultra
Global · 12GB · 256GB
Zobacz opis
vs
POCO X7 Pro
POCO X7 Pro
Global · 8GB · 256GB
Zobacz opis
vs

Wynik

Ki
Jakość-Cena
8.9 Ki
Jakość-Cena
8.7 Ki
Jakość-Cena
Ocena wyglądu i ekranu 7.7Wzór i Ekran 7.9Wzór i Ekran
Wynik wydajności i sprzętu 8.5Moc i Hardware 8.1Moc i Hardware
Wynik aparatu 7.9Aparat 7.2Aparat
Wynik łączności 8.1 Łączność 8.1 Łączność
Wynik baterii 7.3 Bateria 7.7 Bateria

Opinie użytkowników

Ocena użytkowników
9.4
33 opinii
9.0
457 opinii

Specyfikacje techniczne POCO F7 Ultra vs POCO X7 Pro

Specyfikacje ceny POCO F7 Ultra POCO F7 Ultra
Global · 12GB · 256GB
ceny POCO X7 Pro POCO X7 Pro
Global · 8GB · 256GB
Cale 6.67" 6.67"
Rozdzielczość WQHD+ QHD
Powierzchnia użytkowa 87% przydatny 88% przydatny
Proporcje obrazu 20:9 20:9
Rozmiary 74.9 mm
160.3 mm
8.4 mm
75.2 mm
160.7 mm
8.3 mm
Waga 212 g 195 g
Procesor SnapD. 8 Elite
Octa-Core
Dimensity 8400
Octa-Core
RAM 12 GB RAM 8 GB RAM
Pojemność 256 GB 256 GB
AnTuTu 2.843.461
v10
1.934.662
v11
Bateria 5300 mAh 6000 mAh
Główny aparat 1
50 Mpx · ƒ/1.6
OV50E
2 3
1
50 Mpx · ƒ/1.5
IMX882
2
Aparat Selfie SELF 32 Mpx · Unknow SELF 20 Mpx · ƒ/2.2
Pasma
OS Android 16 Android 16

O tym porównaniu

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli smartfonów, które różnią się między sobą zarówno ceną, jak i specyfikacją. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Wam dwa modele smartfonów marki POCO: Poco F7 Ultra oraz Poco X7 Pro.

Pierwszy z nich, Poco F7 Ultra, to smartfon zaliczany do kategorii low-end, czyli tańszych modeli, które niekoniecznie muszą oznaczać gorszą jakość. Poco F7 Ultra wyróżnia się przede wszystkim świetnymi parametrami technicznymi i solidną jakością wykonania.

Jeśli chodzi o design i materiały, Poco F7 Ultra ma ekran OLED o przekątnej 6,67 cala, rozdzielczości 1440x3200 (WQHD+), odświeżaniu 120 Hz, maksymalnej jasności HBM - 1800 cd/m² oraz kontraście 5000000:1. Dodatkowo, smartfon posiada stereo głośniki, obsługę Hi-Res Audio oraz technologię Dolby Atmos. Co więcej, obudowa została wykonana z aluminium, ceramiki oraz tytanu, co gwarantuje wytrzymałość i elegancki wygląd. Powierzchnia użyteczna wynosi aż 86,8%, a wersja Championship edition waży jedynie 217g.

Jeśli chodzi o hardware, Poco F7 Ultra wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3nm), 12GB RAM (LPDDR5X) oraz 256GB pamięci wewnętrznej (UFS Storage 4.0). Wynik w teście AnTuTu (v10) to imponujące 3194766 punktów. Dodatkowym atutem jest czytnik linii papilarnych umieszczony w ekranie oraz system chłodzenia.

Aparat fotograficzny w Poco F7 Ultra składa się z trzech obiektywów: głównego Omnivision OV50 Light Hunter 800 (50.0Mpx, f/1.6, CMOS), szerokokątnego + makro Samsung S5KKD1 (32.0Mpx, f/2.2, ISOCELL) oraz teleobiektywu Samsung S5KJN5 (50.0Mpx, f/2.0, ISOCELL). Aparat przedni to Omnivision OV20B (20.0Mpx), który wykonuje doskonałe selfie. Ponadto, Poco F7 Ultra oferuje stabilizację optyczną (OIS), nagrywanie wideo w jakości 4K i 8K, zoom optyczny z OIS oraz szeroki kąt widzenia 120°. Wśród funkcji dodatkowych należy wymienić wsparcie dla makro w teleobiektywach.

Jeśli chodzi o łączność, Poco F7 Ultra posiada Bluetooth 5.4, Dual SIM, NFC, WiFi 6 (802.11ax) oraz GPS z obsługą L1+L5.

Bateria o pojemności 6000mAh z szybkim ładowaniem 120.0W oraz ładowaniem bezprzewodowym i odwróconym pozwoli nam na długie korzystanie z urządzenia.

Drugi z prezentowanych modeli, Poco X7 Pro, został sklasyfikowany jako mid-range, czyli smartfon średniej półki cenowej. Jego premiera miała miejsce w styczniu 2025 roku. Mimo niższej ceny, Poco X7 Pro oferuje wiele ciekawych funkcji.

Poco X7 Pro charakteryzuje się podobnym designem do Poco F7 Ultra, jednak zastosowano tutaj inny zestaw materiałów: plastik i poliuretan. Smartfon posiada ekran AMOLED o przekątnej 6,67 cala, rozdzielczości 1220x2712 (QHD), odświeżaniu 120 Hz, maksymalnej jasności HBM - 1400 cd/m² oraz kontraście 5000000:1. Usable surface wynosi aż 88,4%. Wersja z poliuretanu waży tylko 198g i jest grubsza o 8.43mm.

Pod względem hardware, Poco X7 Pro wyposażony jest w procesor MediaTek Dimensity 8400 (4nm), 8GB lub 12GB RAM (LPDDR5X) oraz 128GB, 256GB lub 512GB pamięci wewnętrznej (UFS Storage 4.0). Wynik w teście AnTuTu (v10) to 1663422 punktów. Smartfon posiada również czytnik linii papilarnych w ekranie oraz system chłodzenia.

Aparat fotograficzny w Poco X7 Pro składa się z dwóch obiektywów: głównego Sony IMX882 (50.0Mpx, f/1.5, CMOS) oraz szerokokątnego + mikro Smartsens SC820CS (8.0Mpx, f/2.4). Aparat przedni to Omnivision OV20B (20.0Mpx, f/2.2). Podobnie jak w Poco F7 Ultra, znajdziemy tutaj stabilizację optyczną (OIS) oraz możliwość nagrywania wideo w jakości 4K.

Jeśli chodzi o łączność, Poco X7 Pro posiada Bluetooth 5.4, Dual SIM, NFC, WiFi 6 (802.11ax), GPS z obsługą L1+L5 oraz podczerwień.

Bateria o pojemności 6000mAh pozwala na długie użytkowanie smartfona, a szybkie ładowanie 90.0W oraz ładowanie odwrócone są dodatkowym atutem tego modelu.

Podsumowując, oba smartfony marki POCO, czyli Poco F7 Ultra i Poco X7 Pro, oferują zaawansowane funkcje i solidne parametry techniczne, będąc jednocześnie dostępnymi w różnych przedziałach cenowych. Wybór między nimi zależy od indywidualnych preferencji użytkownika i tego, na co najbardziej zwraca uwagę przy wyborze smartfona. Warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną obu modeli, aby dokonać właściwego wyboru na swoje potrzeby.

Zobacz więcej

Marka

Marka POCO POCO
Inne nazwy 24122RKC7G Xioami Poco X7 Pro

Premiera

Premiera Marzec 2025,
rok temu
Styczeń 2025,
rok temu
Stan Na sprzedaż Na sprzedaż
Rynek Global Global

Wzór i Ekran

Struktura

POCO F7 Ultra
POCO X7 Pro
POCO F7 Ultra
POCO X7 Pro
Wielkość
74.9 mm 160.3 mm 8.4 mm
Wydrukować Makietę Telefonu
75.2 mm 160.7 mm 8.3 mm
Wydrukować Makietę Telefonu
Waga 212 g 195 g
Powierzchnia użytkowa 87 % 88 %
Materiały Szkło, Metal Plastik, poliuretan
Wytrzymałość IP68 IP68
Kolory
Czarny
żółty
Czarny
Biały
Czerwony
żółty
Zielony

Ekran

Ukośny 6.67" 6.67"
Typ AMOLED TCL M9 AMOLED
Proporcje obrazu 20:9 20:9
Rozdzielczość WQHD+
1440 x 3200 px
QHD
1220 x 2712 px
Gęstość 526 Pikseli na cal 446 Pikseli na cal

Inne

Inne
  • Otwór w ekranie
  • 3840 Hz PWM
  • Częstotliwość odświeżania 120 Hz
  • Reakcja na dotyk 480 Hz
  • Maksymalna jasność HBM - 1800 cd/m²
  • Szczytowa jasność - 3200 cd/m²
  • 5000000:1 współczynnik kontrastu
  • Zawsze włączony wyświetlacz
  • TÜV Rheinland Eye Comfort Certification
  • HDR10+
  • DCI-P3
  • DC dimming
  • Ekran 12-bitowy (10-bit +2-bit FRC)
  • Dolby Vision
  • Odporny na zarysowania
  • Xiaomi Longjing Glass 2
  • Pojemnościowy
  • Wielodotykowy
  • Bezszkieletowy
  • Otwór w ekranie
  • TÜV Rheinland Flicker-free Certified
  • TÜV Low Blue Light
  • Częstotliwość odświeżania 120 Hz
  • Reakcja na dotyk 480 Hz
  • Jasność 700 cd/m² (typ)
  • Maksymalna jasność HBM - 1400 cd/m²
  • Szczytowa jasność - 3200 cd/m²
  • 5000000:1 współczynnik kontrastu
  • TÜV Rheinland Eye Comfort Certification
  • HDR10+
  • DCI-P3
  • Ekran 12-bitowy (10-bit +2-bit FRC)
  • Dolby Vision
  • Odporny na zarysowania
  • Corning Gorilla Glass 7i
  • Pojemnościowy
  • Wielodotykowy
  • Bezszkieletowy

Opinie użytkowników

Jest wytrzymały na zadrapania i upadki?
9.1
8.3
Uważasz, że to ładny telefon?
9.2
9.1
Uważasz, że jest wygodny?
9.2
9.0
Widać dobrze ekran w mocnym słońcu?
9.6
8.8
Liczba recenzji
33 opinii
457 opinii

Moc i Hardware

Procesor

Model Qualcomm Snapdragon 8 Elite MediaTek Dimensity 8400
CPU 2x4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L+ 6x3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M 1x3,25 GHz Cortex-A725 + 3x3.0 GHz Cortex-A725 + 4x2.1GHz Cortex-A725
Typ Octa-Core Octa-Core
Wykonanie 3 nm 4 nm
64 Bits Tak Tak

Grafika

GPU Adreno 830 Immortalis G720 MC7 1.3GHz GPU

RAM

RAM 12 GB 8 GB
Typ RAM LPDDR5X RAM LPDDR5X

Pojemność

Pojemność 256 GB 256 GB
Typ Pamięć UFS 4.1 Pamięć UFS 4.0
Można zwiększyć? (SD) Nie Nie

Bezpieczeństwo

Odcisk palca Tak, na ekran Tak, na ekran

Czujniki

Czujniki
  • Odcisk palca
  • Zbliżenie
  • Światła
  • Przyśpieszeniomierz
  • Kompas
  • Żyroskop
  • RGB
  • Odcisk palca
  • Światła
  • Przyśpieszeniomierz
  • Kompas
  • Żyroskop
  • Ultradźwiękowe zbliżenie

Audio

Audio
  • Dolby Atmos
  • Hi-Res Audio
  • Głośniki stereo
  • 3 mikrofony
  • Dolby Atmos
  • Hi-Res Audio
  • Głośniki stereo

Inne

LED powiadomień -- --
System chłodzenia Tak Tak
Przyciski do gier Nie Nie

Opinie użytkowników

Ma dobry dźwięk?
9.1
9.1
Nie zacina się w normalnym użyciu?
9.9
9.5
Jakie było twoje doświadczenie z wymagającymi grami?
9.9
9.3
Liczba recenzji
33 opinii
457 opinii

Aparat

Główny

Liczba aparatów Potrójny tylny aparat Podwójny tylny aparat
1
Typ aparatu

Standardowy

Standardowy
Rozdzielczość 50 Mpx 50 Mpx
Otwieranie ƒ/ 1.6 ƒ/ 1.5
Zoom optyczny -- --
Kąt widzenia -- --
Czujnik Omnivision OV50E Sony IMX882
Typ PureCel CMOS
ISO -- --
Rozmiar piksela 1.00 µm 0.80 µm
Pixel Binning 1-4 (2x2) 1-4 (2x2)
Rozmiar czujnika 1/1.55" 1/1.95"
2
Typ aparatu

Obiektyw szerokokątny

Obiektyw szerokokątny + makro
Rozdzielczość
32 Mpx
8 Mpx
Otwieranie
ƒ/ 2.2
ƒ/ 2.4
Zoom optyczny
--
--
Kąt widzenia
--
--
Czujnik
Samsung S5KKD1
Smartsens SC820CS
Typ
ISOCELL
CMOS
Rozmiar piksela
0.70 µm
1.12 µm
Pixel Binning
--
--
Rozmiar czujnika
1/3.44"
1/4"
3
Typ aparatu

Teleobiektyw
--
Rozdzielczość
50 Mpx
Otwieranie
ƒ/ 2.0
Zoom optyczny
--
Kąt widzenia
--
Czujnik
Samsung S5KJN5
Typ
ISOCELL
Rozmiar piksela
0.64 µm
Pixel Binning
1-4 (2x2)
Rozmiar czujnika
1/2.76"

Charakterystyki

Flash Dual LED LED
Stabilizacja optyczna Tak Tak
Wideo Slow Motion Tak,
1920 fps
Tak,
960 fps
Inne
  • Śledzenie AF
  • Czujnik migotania
  • Redukcja szumów
  • Upływ czasu
  • Nagrywanie wideo 4K
  • Wideo 8K
  • Zoom cyfrowy
  • Zoom optyczny
  • Potrójna kamera
  • Stabilizator obrazu cyfrowego
  • Optyczna stabilizacja obrazu
  • Ultra stabilne wideo
  • Autofokus
  • Ostrość dotykowa
  • Ciągły autofokus
  • Ręczne ustawianie ostrości
  • Phase detection autofocus (PDAF)
  • Laser autofocus (LAF)
  • Tryb zdjęć seryjnych
  • Geotagowanie
  • Zdjęcia panoramiczne
  • HDR
  • Rozpoznawanie twarzy
  • Ustawienia balansu bieli
  • Ustawienia ISO
  • Kompensacja ekspozycji
  • Tryb sceny
  • Samowyzwalacz
  • RAW
  • Tryb nocny
  • Tryb kinowy
  • Redukcja szumów
  • Nagrywanie wideo 4K
  • Zoom cyfrowy
  • Podwójny aparat
  • Stabilizator obrazu cyfrowego
  • Optyczna stabilizacja obrazu
  • Autofokus
  • Ostrość dotykowa
  • Ręczne ustawianie ostrości
  • Phase detection autofocus (PDAF)
  • Laser autofocus (LAF)
  • Tryb zdjęć seryjnych
  • Geotagowanie
  • Zdjęcia panoramiczne
  • HDR
  • Rozpoznawanie twarzy
  • Ustawienia balansu bieli
  • Ustawienia ISO
  • Kompensacja ekspozycji
  • Tryb sceny
  • Samowyzwalacz
  • RAW
  • Tryb nocny

Selfie

SELF
Typ aparatu

Dedykowane

Dedykowane
Rozdzielczość 32 Mpx 20 Mpx
Otwieranie Unknow ƒ/ 2.2
Zoom optyczny -- --
Kąt widzenia -- --
Czujnik Samsung S5KKD1 Omnivision OV20B
Typ CMOS Unknown
Rozmiar piksela 0.70 µm 0.80 µm
Pixel Binning -- --
Rozmiar czujnika 1/3.44" 1/4"
Inne
--
--

DxOMark Score

DxOMark Score -- --

Opinie użytkowników

Jakość zdjęć zrobionych w dzień
9.3
8.2
Jakość zdjęć zrobionych w nocy
8.2
7.1
Jakość zdjęć selfie
8.6
7.3
Ma mocną lampę?
8.6
7.9
Liczba recenzji
33 opinii
457 opinii

Łączność

Kompatybilność sieci

5G
  • n1 (2100)
  • n3 (1800)
  • n5 (850)
  • n7 (2600)
  • n8 (900)
  • n20 (800)
  • n26 (850)
  • n28b (700)
  • n28a (700)
  • n38 (2600)
  • n40 (2300)
  • n41 (2500)
  • n48 (3500)
  • n66 (1700)
  • n77 (3700)
  • n78 (3500)
  • n1 (2100)
  • n2 (1900 PCS)
  • n3 (1800)
  • n5 (850)
  • n7 (2600)
  • n8 (900)
  • n20 (800)
  • n26 (850)
  • n28b (700)
  • n28a (700)
  • n38 (2600)
  • n40 (2300)
  • n41 (2500)
  • n66 (1700)
  • n77 (3700)
  • n78 (3500)
4G LTE
  • B1 (2100)
  • B2 (1900)
  • B3 (1800)
  • B4 (1700/2100 AWS 1)
  • B5 (850)
  • B7 (2600)
  • B8 (900)
  • B18 (800)
  • B19 (800)
  • B20 (800)
  • B26 (850)
  • B28b (700)
  • B28a (700)
  • B38 (TDD 2600)
  • B40 (TDD 2300)
  • B41 (TDD 2500)
  • B42 (TDD 3500)
  • B48 (TDD 3600)
  • B66 (1700/2100)
  • B1 (2100)
  • B2 (1900)
  • B3 (1800)
  • B4 (1700/2100 AWS 1)
  • B5 (850)
  • B7 (2600)
  • B8 (900)
  • B18 (800)
  • B19 (800)
  • B20 (800)
  • B26 (850)
  • B28b (700)
  • B28a (700)
  • B34 (TDD 2100)
  • B38 (TDD 2600)
  • B39 (TDD 1900)
  • B40 (TDD 2300)
  • B41 (TDD 2500)
  • B42 (TDD 3500)
  • B48 (TDD 3600)
  • B66 (1700/2100)
  • B68 (700)
3G
  • B1 (2100)
  • B2 (1900)
  • B4 (1700/2100 AWS A-F)
  • B5 (850)
  • B6 (800)
  • B8 (900)
  • B19 (800)
  • B1 (2100)
  • B2 (1900)
  • B4 (1700/2100 AWS A-F)
  • B5 (850)
  • B6 (800)
  • B8 (900)
  • B19 (800)
2G
  • B2 (1900)
  • B3 (1800)
  • B5 (850)
  • B8 (900)
  • B2 (1900)
  • B3 (1800)
  • B5 (850)
  • B8 (900)

Karta SIM

Dual SIM Dual Sim Dual Standby Dual Sim Dual Standby
Typ
  • Nano SIM
  • Nano SIM
  • Nano SIM
  • Nano SIM

Wifi

Wifi
  • 802.11a
  • 802.11b
  • 802.11g
  • 802.11n
  • 802.11n 5GHz
  • 802.11ac
  • WiFi 6 (802.11ax)
  • WiFi 7 (802.11be)
  • 802.11a
  • 802.11b
  • 802.11g
  • 802.11n
  • 802.11n 5GHz
  • 802.11ac
  • WiFi 6 (802.11ax)
Inne
  • Dual band
  • Punkt dostępu WI-Fi
  • Wi-Fi Direct
  • Wi-Fi Display
  • Wi-Fi MiMO
  • Dual band
  • Punkt dostępu WI-Fi
  • Wi-Fi Direct
  • Wi-Fi Display
  • Wi-Fi MiMO

Bluetooth

Wersja Bluetooth 6.0 LE Niskie zużycie energii Bluetooth 6.0 LE Niskie zużycie energii
Inne
  • A2DP (Zaawansowana dystrybucja audio)
  • LE (Low Energy)
  • APT-x
  • LDAC
  • SBC
  • AAC
  • Apt-x Adaptive
  • A2DP (Zaawansowana dystrybucja audio)
  • LE (Low Energy)
  • APT-x
  • LDAC
  • SBC
  • AAC

Surfowanie

Surfowanie
  • GPS
  • A-GPS
  • GLONASS
  • Beidou
  • QZSS
  • GPS (L1+L5)
  • GLONASS (L1)
  • BeiDou (B1)
  • Galileo (E1+E5a)
  • BeiDou (B2)
  • QZSS (L1 + L5)
  • GPS
  • A-GPS
  • GLONASS
  • Beidou
  • QZSS
  • Galileo
  • GPS (L1+L5)
  • BeiDou (B1)
  • Galileo (E1+E5a)
  • BeiDou (B2)
  • NavIC System
  • QZSS (L1 + L5)

USB

USB
  • Ładowanie
  • Pamięć masowa
  • USB On-The-Go
  • USB Tipo C
  • USB Host 2.0
  • Ładowanie
  • Pamięć masowa
  • USB On-The-Go
  • USB Tipo C
  • USB Host 2.0

SAR

Pomiar Europejski

Unia Europejska ustanawia limit 2 W/Kg w 10 gramach tkanki.

-- --
Pomiar Amerykański

FCC ustanawia limit 1,6 W/Kg mierzony w objętości 1 grama tkanki.

-- --

Inne

Inne
  • NFC
  • Synchronizacja komputera
  • Synchronizacja OTA
  • Udostępnianie internetu
  • DLNA
  • VoLTE
  • VoNR
  • NFC
  • Synchronizacja komputera
  • Synchronizacja OTA
  • Podczerwień
  • Udostępnianie internetu
  • VoLTE

Opinie użytkowników

Ma dobry zasięg do realizowania rozmów?
9.4
9.0
Jakość GPS
9.2
9.0
i wifi?
9.7
9.3
Liczba recenzji
33 opinii
457 opinii

Bateria

Bateria

Pamięć wewnętrzna
5300 mAh
6000 mAh
Typ Si-Carbon Li-Ion Si-Carbon Li-Ion
Szybkie ładowanie Tak,
120.0W
Tak,
90.0W
Inne
  • Ładowanie bezprzewodowe
  • Odwrotne ładowanie
  • Niewymienna
  • Niewymienna

Opinie użytkowników

Jak długo wytrzymuje bateria?
  • 0%
    Mniej niż pół dnia
  • 6%
    Nie dochodzi do dnia
  • 24%
    Jeden dzień
  • 67%
    Jeden dzień i wystarczająco
  • 3%
    Dwa dni albo więcej
  • 1%
    Mniej niż pół dnia
  • 8%
    Nie dochodzi do dnia
  • 32%
    Jeden dzień
  • 54%
    Jeden dzień i wystarczająco
  • 6%
    Dwa dni albo więcej
Liczba recenzji
33 opinii
457 opinii

Software

Software

System operacyjny
  • HyperOS 3.X (Android 16)
    Android 16 , rok temu
  • HyperOS 3.X (Android 16)
    Android 16 , rok temu
Usługi Google Usługi Google Usługi Google

Opinie użytkowników

Miał zainstalowane aplikacje?
  • 3%
    Ma pusty system operacyjny
  • 91%
    Ma zainstalowane aplikacje ale nie przeszkadzają
  • 6%
    Ma zainstalowane aplikacje, których nie mogę odinstalować
  • 3%
    Ma pusty system operacyjny
  • 83%
    Ma zainstalowane aplikacje ale nie przeszkadzają
  • 14%
    Ma zainstalowane aplikacje, których nie mogę odinstalować
Dostaje aktualizacje?
  • 0%
    Nigdy
  • 0%
    Raz w roku
  • 27%
    Co sześć miesięcy
  • 73%
    Do dwa mięsiące lub rzadziej
  • 1%
    Nigdy
  • 3%
    Raz w roku
  • 47%
    Co sześć miesięcy
  • 50%
    Do dwa mięsiące lub rzadziej
Liczba recenzji
33 opinii
457 opinii