?

Τιμή και χαρακτηριστικά για Lava Aura Curve

India  •  6GB  •  128GB
1 έκδοση
Επιλέξτε μια έκδοση

Τεχνικό δελτίο του Lava Aura Curve

Περιγραφή

Η εύρεση της καλύτερης τιμής για το Lava Aura Curve δεν είναι εύκολη δουλειά. Εδώ θα βρεις πού να αγοράσεις το Lava Aura Curve στην καλύτερη τιμή. Ψάχνουμε συνεχώς τις τιμές σε περισσότερα από 100 καταστήματα για να μπορείς να βρεις το αξιόπιστο κατάστημα με την καλύτερη τιμή.

Επωνυμία

Επωνυμία Lava
Κορυφαίες Πωλήσεις
Κινητά από Lava

Τιμές Lava Aura Curve

Εκδόσεις και τιμές
Lava Aura Curve • India · 6GB · 128GB

ποτε θα κυκλοφορησει

ΑποκαλυπτήριαΟκτώβριος 2026, 13 days ago

Σχεδιασμός και Υλικά του Lava Aura Curve

Γκαλερί εικόνων

Γκαλερί εικόνων
  • πού να αγοράσεις το Lava Aura Curve
  • καλύτερη τιμή για το Lava Aura Curve
  • προσφορές για το Lava Aura Curve
  • καταστήματα που διαθέτουν το Lava Aura Curve

Δομή

Μέγεθος
73.5 mm•162.2 mm•8.5 mm
Εκτύπωση μοντέλου κινητού
Βάρος 184 g
Ωφέλιμη επιφάνεια 89 %
Υλικά Πολυανθρακικό , Γυαλί , Δέρμα
Πιστοποιητικά αντοχής (σκόνη, νερό) IP64 , MIL-STD-810H
Χρώματα
Μπλε
Ασήμι

Οθόνη

Διαγώνιος
6.67"
Τύπος LCD
Αναλογία απεικόνισης 20:9
Ανάλυση 1080 x 2400 px • FHD+
Πυκνότητα 394 ppi • Υψηλή πυκνότητα
Μέγιστη φωτεινότητα 1100 nits
Μέγιστη φωτεινότητα (HBM) 800 nits
Άλλα
  • Εγκοπή με τρύπα
  • Πιστοποιημένο SGS
  • 1920 Hz PWM
  • Ρυθμό ανανέωσης 144 Hz
  • Ευαισθησίας αφής 240 Hz
  • Πάντα ενεργή οθόνη
  • TÜV Rheinland Eye Comfort Certification
  • DCI-P3
  • Οθόνη 10 bit
  • Ανθεκτικά στις γρατσουνιές
  • 3D curved glass screen
  • AGC glass
  • Χωρητικός
  • Πολλαπλής αφής
  • Χωρίς πλαίσιο
Τα καλύτερα κινητά τηλέφωνα μεγάλης οθόνης
Άλλα
Extra
Μίνι πίσω οθόνη

Ισχύς και Υλικό του Lava Aura Curve

Επεξεργαστής

Μοντέλο MediaTek Dimensity 7100
CPU 4x2.4 GHz ARM Cortex•A78+4x 2.0 GHz ARM Cortex•A55
Τύπος Octa-Core
Νανομέτρο 6 nm
Συχνότητα χρονισμού 2.4 GHz
64 Bits Ναι
Άλλα τηλέφωνα με τον επεξεργαστή Dimensity 7100

Γραφικά

GPU Mali-G610 MC2

RAM

RAM 6 GB
Τύπος RAM LPDDR5
Άλλα τηλέφωνα με μνήμη RAM 6GB

Antutu

Βαθμολογία
875.000 • Antutu v11
Επιδόσεις καλύτερες από το 79% των συσκευές

Αποθηκευτικός χώρος

Χωρητικότητα 128 GB
Τύπος UFS Storage 2.2
Επεκτάσιμη; (Υποδοχή SD) Όχι
Άλλα τηλέφωνα με αποθηκευτικό χώρο 128GB

ασφάλεια

Δακτυλικό αποτύπωμα Ναι, στην οθόνη

Αισθητήρες

Δακτυλικό αποτύπωμα Ναι
Εγγύτητα Ναι
Φωτισμός περιβάλλοντος Ναι
Επιταχυνσιόμετρο Ναι
Πυξίδα Ναι
Γυροσκόπιο Ναι
Βαρύτητα Ναι
Ήχος
Ήχος
  • Μικρόφωνο ακύρωσης θορύβου
  • Στερεοφωνικά ηχεία
  • 2 μικρόφωνα
Άλλα
Ειδοποιήσεις LED --
Σύστημα ψύξης Όχι
Κουμπιά παιχνιδιού Όχι

Κάμερα του Lava Aura Curve

Πίσω κάμερα

Πρότυπο
1
Ανάλυση 10 Mpx
Διάφραγμα ƒ/ 1.8
Γωνία θέασης 79°
Αισθητήρας Sony IMX754
Τύπος CMOS BSI
Μέγεθος αισθητήρα 1/3.52"
Μέγεθος εικονοστοιχείων 1.12 µm
Φλας Dual LED
Οπτική σταθεροποίηση Όχι
Βίντεο σε αργή κίνηση Ναι, 60 fps
Χαρακτηριστικά
  • Αισθητήρας τρεμοπαίσματος
  • Ψηφιακό ζουμ
  • Διπλή κάμερα
  • Ψηφιακός σταθεροποιητής εικόνας
  • Αυτόματη εστίαση
  • Εστίαση αφής
  • Phase detection autofocus (PDAF)
  • Γεωσήμανση
  • HDR
  • Ανίχνευση προσώπου
  • Ρυθμίσεις ισορροπίας λευκού
  • ISO Settings
  • Αντιστάθμιση έκθεσης
  • Λειτουργία σκηνής
  • Χρονοδιακόπτης
  • Μπροστινό φλας
Άλλα τηλέφωνα με φακό IMX754Άλλα τηλέφωνα με Dual LED

Εμπρόσθια

Ανάλυση 13 Mpx
Διάφραγμα ƒ/ 2.0
Αισθητήρας --
Τύπος CMOS
Μέγεθος εικονοστοιχείων --
Δείτε περισσότερες λεπτομέρειες
Frequency Checker

Συμβατότητα δικτύου

Δεν υπάρχουν επίσημες ζώνες δικτύου
Πηγαίνετε στο εργαλείο

Συνδεσιμότητα του Lava Aura Curve

ζώνες

5G n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28b (700), n28a (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (1700), n77 (3700), n78 (3500)
4G LTE B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B8 (900), B28b (700), B28a (700), B38 (TDD 2600), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500)
3G B1 (2100), B2 (1900), B5 (850), B8 (900)
2G B2 (1900), B3 (1800), B5 (850), B8 (900)
Δεν υπάρχουν επίσημες ζώνες δικτύου

Κάρτα SIM

ΤύποςDual SIM Dual Standby (Nano SIM + Nano SIM)

Οι κάρτες SIM (MiniSIM) μπορούν να κοπούν σε διαστάσεις MicroSIM, οι MicroSIM μπορούν να κοπούν σε διαστάσεις NanoSIM, και επιπλέον, μπορεί να κοπεί μία SIM σε διαστάσεις NanoSIM (αλλά αυτό δεν το συνιστούμε). Κατέβασε αυτό το Υπόδειγμα κοπής SIM και ξέχνα την προμήθεια νέας SIM από τον πάροχό σου...

Wifi

Συμβατά πρότυπα 802.11a , 802.11b , 802.11g , 802.11n , 802.11n 5GHz , 802.11ac, WiFi 6 (802.11ax)
Άλλα
  • Σημείο πρόσβασης Wi-Fi
  • Wi-Fi Direct
  • Wi-Fi Display

Bluetooth

Έκδοση Bluetooth 5.4 LEΧαμηλή κατανάλωση ρεύματος
Προφίλ
  • A2DP (Προηγμένη μετάδοση ήχου)
  • EDR (Enhanced Data Rate)
  • HID (Human Interface Profile)
  • LE (Low Energy)
  • LDAC
  • SBC
  • AAC

Πλοήγηση

Υποστηρίζει GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

USB

Φόρτιση Ναι
Μαζική αποθήκευση Ναι
USB Τύπου C Ναι
USB Host 2.0 Ναι

SAR

-- --
Άλλα
NFC
Ναι
Jack ήχου
Όχι
Ραδιόφωνο στα FM
Όχι
Συγχρονισμός υπολογιστή
Ναι
OTA συγχρονισμός
Ναι
Υπέρυθρες
Ναι
Κοινή χρήση ίντερνετ
Ναι
VoLTE
Ναι
Δεν υπάρχουν επίσημες ζώνες δικτύου
Ναι

Μπαταρία του Lava Aura Curve

Χωρητικότητα
6000 mAh
Τύπος Si-Carbon Li-Ion
Γρήγορη φόρτιση Ναι , 45.0W
Άλλα
  • Bypass Charging
  • αντίστροφη ασύρματη φόρτιση
  • Μη αποσπώμενη

Λογισμικό του Lava Aura Curve

Λογισμικό

Λειτουργικό σύστημα Android 16
Android 16
Υπηρεσίες Google τις υπηρεσίες Google
Widevine L1 Ναι
Άλλα τηλέφωνα με λειτουργικό σύστημα Android 16

Κριτικές χρηστών του Lava Aura Curve

Οι απόψεις

Δεν υπάρχουν αρκετές κριτικές
Δεν υπάρχει δυνατότητα επανεξέτασης
    Θέλετε να αφήσετε την άποψή σας;

    Θα σου πάρει ένα λεπτό, θα βοηθήσεις τους υπόλοιπους να αποφασίσουν.

    Σύγκριση

    Προσθήκη στη σύγκριση

    Δεν παρέχεται εγγύηση για τις πληροφορίες εντός του παρόντος ιστοτόπου. Η Kimovil δε φέρει ευθύνη για τυχόν ανακρίβειες, παραλείψεις και πάσης φύσεως λοιπά σφάλματα που μπορεί να υπάρχουν στις δημοσιευόμενες πληροφορίες. Κάθε είδους εγγύηση που αφορά αυτές τις πληροφορίες απορρίπτεται. Απαγορεύεται η αναπαραγωγή του συνόλου ή μέρους του εν λόγω ιστοτόπου, με οποιαδήποτε μορφή ή μέσο χωρίς την πρότερη γραπτή έγκριση. Οι εμπορικές επωνυμίες, οι επωνυμίες και τα λογότυπα των κατασκευαστών των συσκευών, του λογισμικού, κλπ αποτελούν ιδιοκτησία των αντίστοιχων κατόχων τους.

    Αναφορά σφάλματος
    Τελευταία ενημέρωση
    3 Νοεμβρίου 2026
    Κατάσταση
    • Φήμες
    • Προπώληση
    • Νέος
    • Πωλείται
    Τελευταίες αλλαγές
    • Κάμερα Σήμερα
    • Έκδοση Σήμερα
    • AnTuTu, Κάμερα, Κάμερα, Χωρητικότητα (mAh), Κάμερα, Μοντέλο αισθητήρα, Μοντέλο αισθητήρα, Τύπος αισθητήρα, Κάμερα, Κάμερα, Φωτογραφίες, Φωτογραφίες, Χαρακτηριστικά Σήμερα
    • Άλλα ονόματα, Πλάτος, Ύψος, Πάχος, Βάρος, Ίντσες, Ανάλυση, Πυκνότητα, Δακτυλικό αποτύπωμα Σήμερα
    • Όνομα Σήμερα
    ?
    Ποιότητα-Τιμή
    Ki
    Μη διαθέσιμος
    Τι είναι η βαθμολογία Ki;
    Το Ki είναι μια αυτόματη βαθμολογία, που βασίζεται στις προδιαγραφές και στις τιμές των συσκευών. Υπολογίζεται χρησιμοποιώντας πάνω από 200 μεταβλητές για την ταξινόμηση smartphones, tablets και άλλων συσκευών, από την καλύτερη προς τη χειρότερη.
    Πώς υπολογίζουμε το Ki;

    Σε αυτήν την περίπτωση, για να καθορίσουμε τη βαθμολογία, αξιολογούμε 5 γενικές παραμέτρους:

    • Σχεδιασμό και οθόνη
    • Υλικό και απόδοση
    • Κάμερα
    • Συνδεσιμότητα
    • Μπαταρία

    Μόλις βαθμολογηθούν αυτοί οι πέντε παράγοντες, εισάγουμε τη μεταβλητή της τιμής. Αυτό σημαίνει ότι αν δύο συσκευές λάβουν ίδιες αξιολογήσεις, τελικά παίρνουν διαφορετική βαθμολογία Ki, λόγω της σχέσης ποιότητας τιμής.

    Ακόμη και αν μια συσκευή είναι αντικειμενικά χειρότερη από μια άλλη, μπορεί να έχει υψηλότερη βαθμολογία Ki, εάν έχει καλύτερη τιμή.

    Αλλάζει η βαθμολογία Ki;

    Το Ki μεταβάλλεται με το πέρασμα του χρόνου. Καθώς νέες συσκευές με καλύτερες προδιαγραφές εισέρχονται στην αγορά, η βαθμολογία Ki των παλαιότερων συσκευών μειώνεται, πάντοτε λαμβάνοντας υπόψιν και τη μείωση της τιμής τους.