6.4

Τιμή και χαρακτηριστικά για Xiaomi Redmi M100

China  •  6GB  •  128GB
3 εκδόσεις
Επιλέξτε μια έκδοση

Τεχνικό δελτίο του Xiaomi Redmi M100

Περιγραφή

Η εύρεση της καλύτερης τιμής για το Xiaomi Redmi M100 δεν είναι εύκολη δουλειά. Εδώ θα βρεις πού να αγοράσεις το Xiaomi Redmi M100 στην καλύτερη τιμή. Ψάχνουμε συνεχώς τις τιμές σε περισσότερα από 100 καταστήματα για να μπορείς να βρεις το αξιόπιστο κατάστημα με την καλύτερη τιμή.

Επωνυμία

Επωνυμία Xiaomi
Κορυφαίες Πωλήσεις
Κινητά από Xiaomi

Τιμές Xiaomi Redmi M100

Εκδόσεις και τιμές
Xiaomi Redmi M100 • China · 6GB · 128GB
Xiaomi Redmi M100 • China · 6GB · 256GB
Xiaomi Redmi M100 • China · 8GB · 256GB

ποτε θα κυκλοφορησει

ΑποκαλυπτήριαΑύγουστος 2026, 1 month ago

Σχεδιασμός και Υλικά του Xiaomi Redmi M100

Γκαλερί εικόνων

Γκαλερί εικόνων
  • πού να αγοράσεις το Xiaomi Redmi M100
  • καλύτερη τιμή για το Xiaomi Redmi M100
  • προσφορές για το Xiaomi Redmi M100

Δομή

Μέγεθος
78.4 mm•170.1 mm•8.8 mm
Εκτύπωση μοντέλου κινητού
Βάρος 232 g
Ωφέλιμη επιφάνεια 84 %
Υλικά Πλαστική ύλη , Γυαλί
Πιστοποιητικά αντοχής (σκόνη, νερό) IP64
Χρώματα
Μαύρος
άσπρο
Πράσινος

Οθόνη

Διαγώνιος
6.9"
Τύπος LCD IPS
Αναλογία απεικόνισης 21:9
Ανάλυση 720 x 1600 px • HD+
Πυκνότητα 254 ppi • Μεσαία πυκνότητα
Άλλα
  • Εγκοπή σταγόνας νερού
  • TÜV Rheinland Flicker-free Certified
  • Ρυθμό ανανέωσης 120 Hz
  • Ευαισθησίας αφής 240 Hz
  • Φωτεινότητα 600 cd/m² (typ)
  • Φωτεινότητα 450 cd/m² (typ)
  • Φωτεινότητα 800 cd/m² (typ)
  • 1500:1 λόγος αντίθεσης
  • 1200:1 λόγος αντίθεσης
  • TÜV Rheinland Eye Comfort Certification
  • DC dimming
  • 70% NTSC
  • Ανθεκτικά στις γρατσουνιές
  • 2,5D κυρτή γυάλινη οθόνη
  • Corning Gorilla Glass 7i
  • Χωρητικός
  • Πολλαπλής αφής
  • Χωρίς πλαίσιο
Τα καλύτερα κινητά τηλέφωνα μεγάλης οθόνηςΤα καλύτερα τηλέφωνα με οθόνη IPS

Ισχύς και Υλικό του Xiaomi Redmi M100

Επεξεργαστής

Μοντέλο Qualcomm Snapdragon 4 Gen 5 (SM4850)
CPU 2x2.4 GHz Cortex•A78 +6x 2.0 GHz Cortex•A55
Τύπος Octa-Core
Νανομέτρο 4 nm
Συχνότητα χρονισμού 2.4 GHz
64 Bits Ναι
Άλλα τηλέφωνα με τον επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 4 Gen5

Γραφικά

GPU Qualcomm Adreno 613

RAM

RAM 6 GB
Τύπος LPDDR4X RAM
Άλλα τηλέφωνα με μνήμη RAM 6GB

Antutu

Βαθμολογία
630.000 • Antutu v11
Επιδόσεις καλύτερες από το 76% των συσκευές

Αποθηκευτικός χώρος

Χωρητικότητα 128 GB
Τύπος UFS Storage 2.2
Επεκτάσιμη; (Υποδοχή SD) Ναι , SD σε αυτόνομη υποδοχή
Άλλα τηλέφωνα με αποθηκευτικό χώρο 128GB

ασφάλεια

Δακτυλικό αποτύπωμα Ναι, στην άκρη

Αισθητήρες

Δακτυλικό αποτύπωμα Ναι
Φωτισμός περιβάλλοντος Ναι
Επιταχυνσιόμετρο Ναι
Πυξίδα Ναι
Εγγύτητα υπερήχων Ναι
Ήχος
Ήχος
  • Μικρόφωνο ακύρωσης θορύβου
Άλλα
Ειδοποιήσεις LED --
Σύστημα ψύξης Όχι
Κουμπιά παιχνιδιού Όχι

Κάμερα του Xiaomi Redmi M100

Πίσω κάμερα

Πρότυπο
1
Ανάλυση 13 Mpx
Διάφραγμα ƒ/ 1.8
Αισθητήρας --
Τύπος ISOCELL
Μέγεθος εικονοστοιχείων --
Φλας LED
Οπτική σταθεροποίηση Όχι
Βίντεο σε αργή κίνηση Ναι, 120 fps
Χαρακτηριστικά
  • Ψηφιακό ζουμ
  • Ψηφιακός σταθεροποιητής εικόνας
  • Αυτόματη εστίαση
  • Εστίαση αφής
  • Γεωσήμανση
  • HDR
  • Ανίχνευση προσώπου
  • Ρυθμίσεις ισορροπίας λευκού
  • ISO Settings
  • Αντιστάθμιση έκθεσης
  • Λειτουργία σκηνής
  • Χρονοδιακόπτης
Άλλα τηλέφωνα με φακό Άλλα τηλέφωνα με LED

Εμπρόσθια

Ανάλυση 5 Mpx
Διάφραγμα ƒ/ 2.0
Αισθητήρας --
Τύπος CMOS
Μέγεθος εικονοστοιχείων --
Δείτε περισσότερες λεπτομέρειες
Frequency Checker

Συμβατότητα δικτύου

Πηγαίνετε στο εργαλείο

Συνδεσιμότητα του Xiaomi Redmi M100

ζώνες

5G n1 (2100), n2 (1900 PCS), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28b (700), n28a (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (1700), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500)
4G LTE B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B13 (700), B17 (700), B18 (800), B19 (800), B20 (800), B26 (850), B28b (700), B28a (700), B32 (1500), B38 (TDD 2600), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500), B42 (TDD 3500), B48 (TDD 3600), B66 (1700), B71 (600)
3G B1 (2100), B5 (850), B8 (900)
2G B2 (1900), B3 (1800), B5 (850), B8 (900)

Κάρτα SIM

ΤύποςDual SIM Dual Standby (Nano SIM + Nano SIM)

Οι κάρτες SIM (MiniSIM) μπορούν να κοπούν σε διαστάσεις MicroSIM, οι MicroSIM μπορούν να κοπούν σε διαστάσεις NanoSIM, και επιπλέον, μπορεί να κοπεί μία SIM σε διαστάσεις NanoSIM (αλλά αυτό δεν το συνιστούμε). Κατέβασε αυτό το Υπόδειγμα κοπής SIM και ξέχνα την προμήθεια νέας SIM από τον πάροχό σου...

Wifi

Συμβατά πρότυπα 802.11a , 802.11b , 802.11g , 802.11n , 802.11n 5GHz , 802.11ac
Άλλα
  • Σημείο πρόσβασης Wi-Fi
  • Wi-Fi Direct
  • Wi-Fi Display

Bluetooth

Έκδοση Bluetooth 5.1 LEΧαμηλή κατανάλωση ρεύματος
Προφίλ
  • A2DP (Προηγμένη μετάδοση ήχου)
  • EDR (Enhanced Data Rate)
  • HID (Human Interface Profile)
  • LE (Low Energy)
  • LDAC
  • SBC
  • AAC

Πλοήγηση

Υποστηρίζει GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

USB

Φόρτιση Ναι
Μαζική αποθήκευση Ναι
USB Τύπου C Ναι
USB Host 2.0 Ναι

SAR

Ευρωπαϊκή μέτρησης 0.987 W/Kg στο κεφάλι, 0.902 W/Kg στο σώμα

Η Ευρωπαϊκή Ένωση έχει θεσπίσει ως όριο τα 2 W/Kg κατά μέσο όρο ανά 10 γραμμάρια ιστού.

Τι είναι το SAR του Xiaomi Redmi M100;
Άλλα
NFC
Ναι
Jack ήχου
Ναι
Ραδιόφωνο στα FM
Ναι
Συγχρονισμός υπολογιστή
Ναι
OTA συγχρονισμός
Ναι
Υπέρυθρες
Ναι
Κοινή χρήση ίντερνετ
Ναι
VoLTE
Ναι

Μπαταρία του Xiaomi Redmi M100

Χωρητικότητα
7900 mAh
Τύπος Si-Carbon Li-Ion
Γρήγορη φόρτιση Ναι , 45.0W
Άλλα
  • Μη αποσπώμενη

Λογισμικό του Xiaomi Redmi M100

Λογισμικό

Λειτουργικό σύστημα Android 16
HyperOS 3.X (Android 16)
Υπηρεσίες Google τις υπηρεσίες Google
Άλλα τηλέφωνα με λειτουργικό σύστημα HyperOS 3.X (Android 16)

Κριτικές χρηστών του Xiaomi Redmi M100

Οι απόψεις

Δεν υπάρχουν αρκετές κριτικές
Δεν υπάρχει δυνατότητα επανεξέτασης
    Θέλετε να αφήσετε την άποψή σας;

    Θα σου πάρει ένα λεπτό, θα βοηθήσεις τους υπόλοιπους να αποφασίσουν.

    Σύγκριση

    Προσθήκη στη σύγκριση

    Δεν παρέχεται εγγύηση για τις πληροφορίες εντός του παρόντος ιστοτόπου. Η Kimovil δε φέρει ευθύνη για τυχόν ανακρίβειες, παραλείψεις και πάσης φύσεως λοιπά σφάλματα που μπορεί να υπάρχουν στις δημοσιευόμενες πληροφορίες. Κάθε είδους εγγύηση που αφορά αυτές τις πληροφορίες απορρίπτεται. Απαγορεύεται η αναπαραγωγή του συνόλου ή μέρους του εν λόγω ιστοτόπου, με οποιαδήποτε μορφή ή μέσο χωρίς την πρότερη γραπτή έγκριση. Οι εμπορικές επωνυμίες, οι επωνυμίες και τα λογότυπα των κατασκευαστών των συσκευών, του λογισμικού, κλπ αποτελούν ιδιοκτησία των αντίστοιχων κατόχων τους.

    Αναφορά σφάλματος
    Τελευταία ενημέρωση
    2 Σεπτεμβρίου 2026
    Κατάσταση
    • Φήμες
    • Προπώληση
    • Νέος
    • Πωλείται
    Τελευταίες αλλαγές
    • Χαρακτηριστικά 1 month ago
    • Φωτογραφίες, Φωτογραφίες 1 month ago
    • Έκδοση 1 month ago
    • Όνομα, RAM 1 month ago
    • Αποθηκευτικός χώρος 1 month ago
    • Εμπορική ζώνη 1 month ago
    • Ωφέλιμη επιφάνεια 1 month ago
    • Πλάτος, Ύψος, Πάχος, Βάρος, Πυκνότητα, Κάμερα, Εμπρόσθια Κάμερα, Bluetooth, Χωρητικότητα (mAh), Γρήγορη φόρτιση, Επεξεργαστής, Μοντέλο αισθητήρα, Τύπος αισθητήρα, Σύσταση της μπαταρίας 1 month ago
    • Όνομα 1 month ago
    ?
    Ποιότητα-Τιμή
    Ki
    Δεν υπάρχει τιμή,
    δεν υπάρχει Ki
    • 6.5 Σχεδιασμός και Υλικά
    • 6.6 Ισχύς και Υλικό
    • 5.3 Κάμερα
    • 7.9 Συνδεσιμότητα
    • 8.5 Μπαταρία
    Τι είναι η βαθμολογία Ki;
    Το Ki είναι μια αυτόματη βαθμολογία, που βασίζεται στις προδιαγραφές και στις τιμές των συσκευών. Υπολογίζεται χρησιμοποιώντας πάνω από 200 μεταβλητές για την ταξινόμηση smartphones, tablets και άλλων συσκευών, από την καλύτερη προς τη χειρότερη.
    Πώς υπολογίζουμε το Ki;

    Σε αυτήν την περίπτωση, για να καθορίσουμε τη βαθμολογία, αξιολογούμε 5 γενικές παραμέτρους:

    • Σχεδιασμό και οθόνη
    • Υλικό και απόδοση
    • Κάμερα
    • Συνδεσιμότητα
    • Μπαταρία

    Μόλις βαθμολογηθούν αυτοί οι πέντε παράγοντες, εισάγουμε τη μεταβλητή της τιμής. Αυτό σημαίνει ότι αν δύο συσκευές λάβουν ίδιες αξιολογήσεις, τελικά παίρνουν διαφορετική βαθμολογία Ki, λόγω της σχέσης ποιότητας τιμής.

    Ακόμη και αν μια συσκευή είναι αντικειμενικά χειρότερη από μια άλλη, μπορεί να έχει υψηλότερη βαθμολογία Ki, εάν έχει καλύτερη τιμή.

    Αλλάζει η βαθμολογία Ki;

    Το Ki μεταβάλλεται με το πέρασμα του χρόνου. Καθώς νέες συσκευές με καλύτερες προδιαγραφές εισέρχονται στην αγορά, η βαθμολογία Ki των παλαιότερων συσκευών μειώνεται, πάντοτε λαμβάνοντας υπόψιν και τη μείωση της τιμής τους.